سلام.

میخواستم WRF-CHEM رو اجرا بگیرم. قبل از اون باید WPS رو اجرا کنم. لذا فایل GEOGRID.TB.ARW  رو به  GEOGRID.TBL.ARW_CHEM لینک میکنم با دستور زیر: 

ln -sf ./geogrid/GEOGRID.TBL.ARW_CHEM ./geogrid/GEOGRID.TBL

اما بعد که geogrid.exe  رو اجرا میکنم میگه:

ERROR: Could not open GEOGRID.TBL

 

ضمن اینکه رنگ فایل در ترمینال به قرمز تغییر پیدا میکنه و دیگه نمیتونم محتویاتش رو ببینم! در ضمن من بدون اینکه لینک کنم این دوتا فایل رو قبلش اجرا گرفته بودم...

 

پیشاپیش ممنون از دوستانی که میتونن کمکی بکنن ...

پ., 14/04/2016 - 19:37
تصویر moje.am

سلام

اگر به دایرکتوری WPS/geogrid بروید چهار table برای geogrid خواهید دید که با پسوندهای ARW و  ARW_CHEM و FIRE و NMM مشخص شده اند. هرکدام از انها برای اجرای مدل در حالت مشخص تعبیه شده اند. به جز اینها فایل GEOGRID.TBL هم هست که در واقع لینکی است که به هرکدام از آن table ها داده می‌شود. در حالت عادی (اجرای ساده بدون شیمی) این لینک با ARW برقرار می‌شود.

تفاوت محتویات ARW و ARW_CHEM تنها در خطوط 338 تا 346 است.

به نظر می‌اید که دستورات را درست اجرا می‌کنید و اینکه چرا خطا می‌دهد عجیب است. در وهله اولباید ببینید که آیا فایل لینک در آن دایرکتوری ساخته می‌شود یا نه، پس لینک موجود (که در حالت ساده به درستی اجرا می‌شود) را تغییر نام دهید و دوباره دستور

ln -sf ./geogrid/GEOGRID.TBL.ARW_CHEM ./geogrid/GEOGRID.TBL

را اجرا کنید و بررسی کنید فایل GEOGRID.TBL ساخته می‌شود یا نه. اگر ساخته شد که اجرا را ادامه دهید!

اگر ساخته نمی‌شود نقشه دوم را اجرا می‌کنیم. راه دوم به نوعی تقلب است. یعنی شما بیایید خطوط 338 تا 346 از فایل ARW_CHEM را در فایل ARW اضافه و ذخیره کنید تا فایل لینک GEOGRID.TBL (همونی که درست کار میکرد و نامش را تغییر داده بودید) هنگام اجرا این خطوط را هم بخواند و به عبارتی محتویات ARW_CHEM است که خوانده شده است.

امیدوارم کار کند ؛-)

تصویر Mahmood Javaheri

خیلی ممنون، نتیجه داد این کار! 

اتفاقا قبل اینکه این کامنت شمارو ببینم ی لحظه ب ذهنم خطور کرد که این فایل متنیه و مشکل سر اون لینک کردن هست هرچی که باشه و تصمیم گرفتم که کل فایل ARW_CHEM رو تو GEOGRID.TBL کپی کنم و همین کارو کردم و اتفاقا wps اجرا شد!

بازم ممنون از پاسخ دقیق و خوب و مفیدتون.

با آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز

برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .