DSET  C:\Users\hp\Desktop\hgt.dat
TITLE  H500
UNDEF  -9.99e+33
*options yrev
XDEF    11   LINEAR   45    2.5
YDEF    6   LINEAR   25     2.5
ZDEF    1   LEVELS   1 
TDEF    38  LINEAR  jun1967   1yr
VARS    1
hgt 1 99

endvars

سلام

2سوال  داشتم اگه مایل بودید لطفا پاسخ بدید

ctlبرنامم را بالا اوردم من میخوام که برای یه عرض و طول دیگری در فضای گردس نمودار را رسم کنم اما نمیدونم چرا با وجودی که دربرنامه عرض و طول را دست کاری کردم ولی باز یه عرض و طول مشخص را رسم میکنه در غیر اینصورت ارور میده و عرض و طول جدید را که با ctl و برنامه هم هماهنگ کردم رسم نمیکنه ایا به ظرفیت فایل باینری مربوط میشه؟

و اما سوال دوم رسم نمودارم برای 38 ماه است ایا باید در فضای گردس از دستور میانگین زمانی استفاده نمایم تا دوره زمانی را برای 38 ماه جون در یک نقشه رسم نماید؟

باتشکر

پ., 11/09/2014 - 02:21
تصویر moje.am

سلام.

1-فایل کنترلی را خودتان نوشتید یا از جایی گرفتید؟ داده‌ها چطور؟

البته برای گردس فرقی نمیکند. این شما هستید که میگویید از کجا شروع کند(مثلا طول 45 درجه) و با چه گامی (2.5 درجه) چندتا (11 گام) جلو برود تا همه داده‌های موجود پوشش داده شده و نهایتا به کجا (70 درجه) برسد. پس درخواست رسم شما باید در همین محدوده (45-70 درجه) واقع شده باشد.

حالا اگر برای همین داده ها فایل کنترلی را به صورت :

XDEF    11   LINEAR   45    1

تعریف کنید، در این حالت همین داده ها برای محدوده (45-56) در گردس معرفی و قابل دسترسی هستند. چس این شما هستید که محدوده را نشان می دهید!

2-متوجه سوال دوم نشدم. میخواهید دقیقا چجور نموداری رسم کنید؟ ( مثلا قرار است محور افقی و قائمش چه متغیرهایی باشد؟)

تصویر anis

سلام 

داده ها رو که nc بودند را تبدیل به باینری کردم و تو فایل باینری حتی بازه جغرافیایی ام را بزرگتر میگیرم اما نمدونم چرا فقط همین یه محدوده را رسم میکنه هرچه محدوده را هم در برنامه و هم ctl تغییر ایجاد کنم چیزی رسم نمیکنه اما زمانی که محدوده برنامه و ctlرا به همان محدوده قبلی بنویسم رسم میکنه!!!!!!

سوال دوم مربوط به دستور زمان در گردس هستش چون 38 ماه دارم ومیخوام تغییرات دراین 38ماه رو ببینم پس ایا باید از دستور نمایش میانگین دوره زمانی استفاده نمایم؟

(D MEAN(HGT,TIME=JUN1967,TIME=JUN2004

تشکر فراوان

تصویر moje.am

1-همونطور که گفتم خروجی برنامه ای که نوشتید فقط شامل یک سری عدد ساده (حالا واسه هر متغیر دلخواه) هست و فایل کنترلی وضعیت رسم را مشخص میکند

شما چه تغییری در فایل کنترلی ایجاد میکنید که باعث میشود چیزی رسم نشود؟ پیغام خطا میدهد؟

2-گردس برنامه ای است که داده‌ها را در 4 بًعد پوشش میدهد.3 بعد مکان و یک بعد زمان. اگر میخواهید تنها تغییرات در زمان را ببینید باید به طریقی 3 بعد دیگر را ثابت در نظر بگیرید. مثلا به طول و عرض و ارتفاع مقادیر ثابت بدهید:

set lat 45

set lon 25

set lev 500

بعد محدوده زمان را مشخص کنید:

set t 1 38

حالا با رسم متغیر مورد نظر تغییرات آنرا برای یک طول و عرض و ارتفاع خاص در طی 38 سال خواهید دید.

از آنجایی که ارتفاع ژئوپتانسیلی برای عرض و طول و ارتفاعات مختلف، متفاوت است اصلا توصیه نمیکنم روی طول یا عرض یا ارتفاع میانگین گیری کنید

تصویر anis

سلام 

تشکر از پاسختون

موفق باشید

برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .