سلام کسی میتونه راهنمایی کنه چطور میشه cdimage.ubuntu.com/ubuntu-core/releases/14.04/release رو روی virtualboxنصب کرد؟

پ., 25/09/2014 - 13:47
تصویر nixmd

برای چی میخوای این کار رو بکنی؟ این ubuntu core یک image نیست که بخواید اون رو روی virtualbox اجرا کنید. حتی kernel هم نداره داخلش. این برای این کار نیست! این برای اینه که شما میخواید یک اوبونتو رو به طور اختصاصی برای خودتون ایجاد کنید، این رو روی سیستمون extract میکنید. بهش chroot میزنید و بعد با apt-get شروع به گرفتن بسته ها و توسعه اون میکنید.

اگر میخواید base اوبونتو رو روی virtualbox نصب کنید و بعد تکی تکی بسته های مورد نظرتون رو از نت بگیرید و نصب کنید، گزینه netinstall یا netboot یا یه همچین چیزی رو دریافت بکنیدکه هم یه image هست و هم دست کم توش kernel داره
 

تصویر amir

" یک اوبونتو رو به طور اختصاصی برای خودتون ایجاد کنید"

برای همین کاره :)

اره خودم که توی نت گشتم همه جانوشه بودن روی سیستم این کارو کنید. گفتم شاید راهی باشه روی virtualbox بشه انجامش داد. برای تفریع میخوام روی یک توزیع شخصی کار کنم :)

تصویر nixmd

خب اگه دوست داری بیا یه آرچ نصب کن. عملا همه چیزش رو باید شخصا نصب و تنظیم کنید.
 

تصویر amir

آرچ دارم الان استفاده میکنم :) و خیلی هم با هم صمیمی هستیم.

 

اینو میخوام برای دوستانم هم بدم که اصلا تا حالا با لینوکس کار نکردن. اول کار هم خواستم این کار رو با آرچ کنم اما خوب برای این کار منبع خوبی \یدا نکردم و اینکه چطور براش یه نصاب گرافیکی بزارم. برای همین اوبونتو رو انتخاب کردم اینطوری کارم راحت میشه هم میتونم از بسته های نرم افزاری اوبونتو بهره ببرم. وگرنه فلسفه آرچ خودش می ارزه تمام اینها :)

 

داداش وقت داری توی این کار کمکم کنی؟ هرچی باشه شما دوتا پیرهن بیشتر از ما پاره کردی :)
 

تصویر nixmd

در گذشته نرم افزاری بود به اسم remastersys که میومد و برای شما یه دیسک زنده اوبونتو رو میساخت که یک کپی از اوبونتو نصب شده روی سیستم شما + نرم افزار های نصب شده روی اون بود که میشد نصبش کرد. کار باهاش سر راست و راحت بود. اما الان دیگه توسعه داده نمیشه.

من اگه بخوام توزیع برای کسی نصب کنم، نمیام براش از پایه همه چیز رو نصب کنم. میام یه کپی از همه فایل های ریشه میگیرم میریزم روی یکی از دیسک های لپ تاپ اون (که از قبل با ext4 فرمت شده) و بعد فایل etc/fstab/ رو ویرایش میکنم و دیسک های مریوطه رو بهش معرفی میکنم. بعد هم بهش chroot میزنم و grub رو براش نصب میکنم. همین. بعد هم کاربر جدید روش ایجاد میکنم. خیلی خیلی راحت تر از ریمستر کردن و ایناست.
 

تصویر amir

اره remastersys و Ubuntu builder رو امتحان کردم خوب بودن. درسته روشی که گفتی خیلی راحتر و منطقی تر هستش. اما من دیدم دانشجو هستم و سره کار هم که هستم یه وقت آزاد میمونه شبها برام گفتم بیام این کار رو بکنم. هم تجربه ای میشه هم خوش میگذره و هم شاید چیزه خوبی در بیاد داخلش. جدا از دوستان واقعا خودم دوست دارم این مسیر رو تجربه کنم. به نظرم خیلی جالب هستش و یه تجربه خیلی عالی میشه. :) اما اطلاعاتم در حد نیست که بخوام بدون مشکل برم جلو برای همین گفتم اگه شما موافق باشید تویی ترلو یه پروژه بزنم که اگه وقتتون یاری کرد حداقل در مساپل عمومی و یا منابع یاری بدید. :)

تصویر nixmd

متاسفم. من وقت کافی برای پروژه جدید ندارم، در حال حاضر چند تا پروژه دستم دارم که برام سنگین. اگه بخواید سوال بپرسید میتونم در حد توانم راهنماییتون بکنم. اما برای شروع یک پروژه جدید وقت ندارم. گذشته از این تور های آموزشی به اندازه کافی تو اینترنت پیدا میشن که میتونن برای شروع کافی باشن
 

تصویر amir

اره در حد همون سوال هم ممنون میشم. فقط اینجا مطرح کنم سوالاتو یا توی ترلو؟

تصویر nixmd

ترلو چیه؟

تصویر amir

https://trello.com

 

برای مدیریت کارا هستش. عالیه اگه تا حالا استفاده نکردی امتحان کن پشیمون نمیشی. اتفاقا امشب هم سایت دیجیاتو اپ اندرویدش رو معرفی کرد.

تصویر nixmd

آهان.

اگه سوالی داشتید همینجا بپرسید اگه بدونم جواب میدم.
 

تصویر amir

باشه. ممنون

تصویر amir

نسخه های netinstall  چطوریه؟ یعنی هسته اوبونتو + کرنل هست فقط؟

نصاب داره؟ میزکار و... روش نصب هست؟ و...

تصویر nixmd

هیچی توش نیست. یه برنامه نصاب کوچیکه که روی فلش با dd قرار میدید و بوتش میکنید که وقتی میاد بالا یک محیط متنی داره و برای نصب بسته ها ازتون میخواد که اینترنت وصل باشید. بعد بسته هارو میگیره نصب میکنه. دیگه هرچی بخواید باید خودتون دستی نصب کنید. اگه احیانا توی روند نصب بهتون این امکان رو بده که به جز base سیستم عامل بتونید بسته دیگه ای نصب کنید، مثلا بگه میخوای مثلا برات میزکار یونیتی رو هم نصب کنم خب اگه خواستید میگید آره، اگه نه بعد از این که base سیستم عامل نصب شد خیلی راحت میتونید بعدش برید با apt-get هیچی میخواید رو نصب کنید.

تصویر amir

اهان، ممنون داداش

برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .