با سلام و عرض خسته نباشید.

 اول میخواستم بدانم نحوه ی راه اندازی wrf چگونه است؟ مثلا وقتی میخواهیم از MATLAB استفاده کنیم نیاز به نصب آن داریم. اونطور که متوجه شدم wrf نیازمند لینوکس است. آیا برای نصب لینوکس باید ویندوز را حذف و به جایش لینوکس را نصب کنم؟ یا اینکه به موازات ویندوز میتوان لینوکس را هم نصب نمود؟

دوم اینکه معمولا برای آشنایی اولیه wrf چه مقدار زمان لازم است؟ من دانشجوی ارشد ریاضی هستم و با توجه به اینکه تا کنون با این نرم افزار آشنایی نداشتم، چه مقدار زمان میبرد تا یک آشنایی اولیه با این نرم افزار پیدا کنم؟

با توجه به اینکه تا قبل بیست و پنجم اسفند باید سمینار را ارائه بدهم، آیا وقت لازم را دارم؟ چطور میتوانم یک سمینار قابل قبول را ارائه دهم؟ ممنون میشوم اگر راهنمایی ام کنید.

منظورم از آشنایی این است که بفهمم نحوه ی ورود و خروج اطلاعات در wrf چگونه است؟

سوم اینکه میخواستم در مورد WRF-ARW و WRF-NMM کمی توضیح دهید. یا جاییکه در مورد اینها اطلاعاتی را داده به من معرفی کنید. اونطور که متوجه شدم ARW و NMM دو حل کننده هستند. نقش این دو چیست؟ در ویکی پدیا خوندم که NMM بر پایه مدل اتا و مدل مقیاس میانی غیر هیدرو استاتیکی است. توضیحاتی در مورد این دو مدل اگر بدهید ممنون میشوم. 

و اینکه wrf انواع دیگری هم دارد؟ مثلا زیر شاخه ای داشته باشد؟ مثلا در سایت wrf یک فایل تحت عنوان wrf-chem بود. ممنون میشوم راهنمایی ام کنید.

باز هم بابت پیام قبلی که اطلاعات خوبی را در اختیارم گذاشت ممنونم. ممنون میشوم که راهنمایی ام کنید. چون فقط در همینجا توانستم به اطلاعاتی دست یابم.

با تشکر از شما

تصویر moje.am

سلام

میتونید هم لینوکس و هم ویندوز رو در کنر هم داشته باشید. برای نصب اگر تازه کار هستید، اگر در تهران زندگی میکنید به تهران لاگ بروید و اگر در شهر دیگر، جستجو کنید آیا شهر شما لاگ دارد یا نه. (لاگ: گروه کاربران لینوکس)

اگر از کسی که روش کار را بلد باشد کمک بگیرید فقط حدود ۳ ساعت نیاز است. در غیر این صورت خیلی.

در مورد زمان کاملا بستگی به خود شما دارد.

در مورد هسته های ARW و NMM توی manual خود WRF اطلاعات کافی گنجانده شده است. در بیشتر موارد، اجرای ARW نتایج خوبی در بر دارد و نیازی به درگیر شدن به جزییات NMM نیست. با توجه مقالات مرجع خود می‌توانید تصمیم بگیرید چه اطلاعاتی لازم دارید. به این ترتیب در وقت هم صرفه جویی می‌شود.

تصویر Majid Aligoli

با سلام

ممنونم بابت راهنمایی شما

موفق باشید

برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .